Köpekler Kıskanç Mıdır?

köpek, insan, oyuncak, bilim, araştırma


Bazı olaylar vardır sadece hayvan besleyenler bu olayların farkındadır denir ya, işte bu olayda öyle bir şeydir. Herkes köpek görür, sever fakat evinde beraber yaşayanlar elbette ki bir çok konuyu daha iyi bilir. Köpeklerinin kıskanç olduğuna çoğu kez tanık olmuşlardır belki fakat bu artık bilim adamları tarafından da ispatlandı.

California 'da ki San Diego Üniversitesi 'nde yapılan araştırma sonuçları, köpeklerin tıpkı insanlar gibi kıskanç olduğunu gösterdi. Araştırmaya 14 farklı türden 36 köpek sahipleriyle birlikte katıldılar.

Deneyde, sahiplerinin bir süre boyunca onlara hiç ilgi göstermeden kitap okumaları, ardından oyun için kullandıkları oyuncağa bakmaları istenmiş. Sahip kitap okurken köpeklerin hiçbiri oyuncağa ilgi göstermezken, kitabı bırakıp oyuncağa doğru bakmaya başladıklarında neredeyse tüm köpekler oyuncağı alarak kendi köşelerine çekilmiş. Bunu yapmayanlar ise asabi bir şekilde kuyruklarını sallayarak havlamışlar.

Köpeklerin belli bir oyuncağı tercih ettiği bilinir. Diğer oyuncaklara az ilgi gösterirler. İlgi gösterdikleri oyuncak, genellikle sahipleriyle birlikte oynarken kullandıkları oyuncaktır. Sahiplerinin kitabı bırakıp, oyuncağa bakmaları sırasında, köpeğin bir anda oyuncağı alıp köşesine çekilmesi de bize oldukça kıskanç olduklarını gösteriyor.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe