Ölümden Sonra Facebook Kullanımı

facebook, ölümden sonra facebook kullanma, facebook hesabı, hesap varisi atama


Herkesin aklına en az bir kez gelen soru; Öldükten sonra Facebook hesabım, sosyal medya hesaplarım ne olacak? 

Öldükten sonra çoğu hesabınız doğal olarak olduğu gibi, son kullandığınız haliyle kalacak. Eğer kalmamasını istiyorsanız, kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu farklı siteler sayesinde nasıl yapacağınızı daha önce Öldükten sonra sosyal medya hesaplarınızı kullanmaya devam edin başlıklı yazımızda sizlere anlatmıştık. O yazıyı tekrar okumak için tıklayın

Facebook artık farklı bir siteyi araya sokmadan, kendi bünyesi altında, öldükten sonra bile hesabımızın aktif olmasını sağlayacak bir sistem geliştirdi. Hesabınıza "Hesap Varisi" atamanız halinde, siz hayatınızı kaybettikten sonra bu varisiniz kısıtlı olarak hesabınızı kullanmaya devam ediyor.

Yasal bir kanıtla ölümünüz Facebook 'a bildirildikten sonra, hesabınız sizin önceden belirlediğiniz bu varise geçecek. Bu kişi profilinizi "Anıtlaşmış Zaman Akışı" na dönüştürebilecek ve zaman tünelinizin en tepesine bir içerik girebilecek, fotoğrafınızı değiştirebilecek, arkadaşlık isteklerinizi kabul edebilecek veya sonlandırabilecek. 

Bu özellik şimdilik sadece Amerika 'da hizmete sunuldu. Zaman içerisinde tüm ülkelere yayılacağı Facebook tarafından açıklandı. Ülkemize geldiği zaman, Ayarlar > Güvenlik > Hesap Varisi yolunu izleyerek bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe