Bilgisayarınızda ki Reklamlardan Kolayca Kurtulun
Hepimizin başına gelen veya maalesef mutlaka gelecek olan kötü bir olay var. Bilgisayarımıza çeşitli sitelerden uygulama veya program yüklediğimizde, onlarla beraber inen reklam virüsleri vardır ve bunlar oldukça can sıkıcılardır. Hatta bazıları reklam indirmek yerine, tarayıcımızın ana sayfasını değiştirerek, her arama yaptığımızda bizi alakasız yerlere, alakasız site ve linklere yönlendirebiliyorlar. İşte bu durumdan rahatsız olan ve kurtulmak isteyenler için, oldukça ufak ve hızlı çalışan aynı zamanda bu dertten bizi tamamen kurtaracak olan AdwCleaner yazılımı anlatmaya çalışacağız.

Yazılımı Windows XP, Vista, 7 ve 8 'de kullanabilirsiniz. Dili İngilizce 'dir ama oldukça basit bir menüsü olduğundan, kullanım zorluğu çekmeyeceksiniz. Öncelikle yazılımı kurmamız gerekiyor. Buraya tıklayarak, AdwCleaner yazılımını bilgisayarımıza kuruyoruz.

5 saniye bekledikten sonra tarayıcımızın sol altında beliren, bilgisayarımıza inen dosyaya tıklayarak kuruluma devam ediyoruz.

Yukarıda ki adımdan sonra altta ki pencere karşımıza geliyor. Çalıştır diyerek devam ediyoruz. Bu kurulum için son aşamamız oluyor.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, karşımıza yazılımımızın arayüzü geliyor. Burada ilk kullanacağımız buton Scan butonu. Öncelikle bilgisayarımızı taratıyoruz. Bilgisayarımızın performansına göre, tarama işlemi 2 ila 5 dakika arasında sürebilir.

Eğer bilgisayarınızda reklam yazılımı var ise, tarama işleminden sonra isimleri listelenecektir. Üzerlerine tıklayarak Unistall butonuna bastığımızda, reklam yazılımlarından tamamen kurtuluyoruz. AdwClenar yazılımı bilgisayarınızda kalabileceği gibi, işlem bittikten sonra dilerseniz Program Ekle/kaldır 'ı kullanarak, bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe