Ümraniye Belediyesi Geleneksel Resim, Şiir, Hikaye Yarışması Başladı

ümraniye belediyesi, resim yarışması, şiir yarışması, hikaye yarışması, yarışma, ödüllü yarışma, para ödüllü yarışma


Ben iyi şiir yazarım, güzel resim çizerim veya iyi bir hikaye çıkarabilirim diyorsanız, Ümraniye Belediyesi 'nin her yıl düzenlediği Resim, Şiir, Hikaye yarışması tam size göre!

Her yıl düzenlediği yarışmalarla edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandıran Ümraniye Belediyesi, Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarının 11. si için start verdi. Yarışmalarda dereceye girenler, her yıl olduğu gibi yine binlerde TL para ödülünün ve çeşitli hediyelerin sahibi olacaklar. Yarışmaların jürisi ise, tanınmış sanatçı, edebiyatçı ve akademisyenlerden oluşuyor.

Gelelim yarışmaların detaylarına..

En güzel resmi sen çiz 10.000 TL kazan!


Düzenlenen resim yarışmasında, birinciliği elde eden katılımcının elde edeceği ödül 10.000 TL. İkinci 8.000 TL, üçüncü ise 6.000 TL para ödülü kazanacak. Bununla birlikte 2.000 TL 'lik 10 adet mansiyon ödülü dağıtılıyor. Böylelikle verilen ödül toplamı 44.000 TL oluyor. Resim yarışmasının teması ise 100. Yılında Çanakkele Zaferi olarak belirlenmiş.

Yarışmaya son katılım 20 Şubat 2015 Cuma günüdür. Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Hikaye yarışmasına mı katılmak istiyorsun?

Yine aynı etkinlik çerçevesinde düzenlenen hikaye yarışması, binlerce TL ödül kazandırıyor. Birincinin 8.000 TL, ikincinin 6.000 TL ve üçüncünün 4.000 TL kazanacağı yarışmada, ek olarak 1.500 TL 'lik 10 adet mansiyon ödülü dağıtılacak. 

Yazacağınız hikayenin konusu ise serbest. Son katılım 02 Ocak 2015 Cuma 'dır. Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Benim için en iyisi şiir yarışması diyorsan.

Şiir yarışması kazananlarından birinci olan 5.000 TL, ikinci olan 4.000 TL ve üçüncü olan ise 3.000 TL ödül kazanacak. Ayrıca yine 1.000 'er TL 'lik 10 adet mansiyon ödülü veriliyor. Şiir yarışmasının konusu da resim yarışmasında olduğu gibi 100. Yılında Çanakkele Zaferi olarak belirlenmiş.

Şiir yarışmasına son katılım tarihi 02 Ocak 2015 Cuma 'dır. Daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Katılacak olanlara bol şans dileriz..


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe