Sadece Patates Diyerek Sosyal Ağa Katılın

internet, sosyal ağ, patates, you say potato


İnternet ve sosyal ağların gelişmesiyle ortaya çıkan çılgın şeyler arasında belki de en farklı olanına katılmak ister miydiniz? Üstelik katılmak oldukça kolay.

İngilizce 'nin artık dünyanın her tarafında konuşulduğu bir gerçek. Fakat her ne kadar insanlar İngilizce konuşsa da, farklı aksanları sonucu aynı dil, bazen çok farklı şekilde konuşuluyor gibi duruyor. İşte bunun farkına varan David Crystal ve Ben Crystal çifti, aksanlar üzerine bir kitap yazmaya karar veriyor ve bunu yapabilmek için bir web sitesi oluşturmaya karar veriyorlar.

Oluşturdukları web sitesinde, kullanıcıların söylemesi için kalıp bir cümle oluşturuyorlar ve mikrofonları yardımıyla cümleyi İngilizce telaffuz ederek siteye yüklemeleri isteniyor. Sitede ki kayıtların sayısı 1000 civarına ulaşmış durumda.

Kitap yayınlandı fakat insanların oldukça eğlendiğini gören çift, web sitesini kapatmamaya ve insanların kayıt yüklemeye devam etmesine karar verdiler. Şuan site halen aktif durumda. İsterseniz siz de bu çılgınlığa katılarak, sadece patates diyerek bu oyunun bir parçası olabilirsiniz.

Katılmaya karar verdiyseniz, ihtiyacınız olan tek şey bir mikrofon. Daha sonra bu siteye giderek şablon cümlemiz olan This is how I say potato and I come from "şehriniz", Turkey cümlesini söyleyip yüklemek. İsterseniz yükleme yapmadan önce, harita üzerinde ki patateslere tıklayarak, diğer kullanıcıların telaffuzlarını da dinleyebilirsiniz.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe