Kitap Önerisi; Gece Kayığı

kitap, kitap önerisi, gece kayığı, koton kitap, yeni çıkan kitaplar


Her Pazartesi, söz verdiğimiz gibi, takipçilerimize kitap önermeye devam ediyoruz. Bugün de yine farklı 2 kitap ile karşınızdayız; Gece Kayığı - Alan Spence ve Pierre Klossowski - Komşum Sade

Alan Spence - Gece Kayığı

alan spence, gece kayığı, kitap, yeni kitap, koton yayınları
İlk kitabımız, İskoçya'lı yazar Alan Spence 'e ait olan ve Koton Yayınları tarafından yayınlanan Gece Kayığı

18. yüzyıl Japonyası 'nda geçen bu kitap, korkunun, aldanmışlığın ve bütün zorluklara karşı duran ruhsal gücün hikayesini anlatıyor. Bu kitap sayesinde, siz de içinizde ki ruhsal gücü uyandırabilirsiniz.

Spence 'in, Zen öğretisi ve Japon kültürü hakkında yaptığı kapsamlı çalışmalar sonrasında kaleme aldığı, 18. yüzyıl Japonyası 'nda geçen kitap, Zen Ustası Hauiki 'nin yaşantısına yön veren ruhsal gelişimlerini akıcı bir dille anlatmış.

440 sayfalık bu kitabı, tüm kitapevlerinde bulabilirsiniz. İnternetten almak istiyorsanız, D&R 'dan %25 indirimle 21 TL 'ye alabilirsiniz.

Arka Kapak;

1947'de Glasgow'da dünyaya gelen İskoçyalı yazar Alan Spence'in, büyük zen ustası Hakuin'in öğretilerini kurgusal olarak ele aldığı son romanı Gece Kayığı (Night Boat), Koton Kitap etiketiyle Türk okuruyla da buluştu. Spence'in, Zen öğretisi ve Japon kültürü hakkında yaptığı kapsamlı çalışmalar sonrasında kaleme aldığı, 18.yüzyıl Japonya'sında geçen Gece Kayığı, Zen ustası Hakuin'in yaşamına yön veren ruhsal gelişimini akıcı ve keyifli bir dille anlatıyor. 

İwajiro cehennem korkusuyla dolu küçük bir çocuktur. Bu korkuyla baş etmek için annesinin teşvikiyle uygulamaya başladığı dini ritüeller onun meditasyonla geçen yokluk içindeki yaşamının başlangıcı olur. Japon geleneklerinin canlı bir resmini sunan Gece Kayığı, her bölümde okuru beklenmedik derinliklerle buluşturacak.

Pierre Klossowski - Komşum Sade

komşum sade, pierre klossowskş, kitap tanıtımı, ayrıntı yayınları, yeni kitap
İkinci kitabımız ise, Ayrıntı Yayınları tarafından yayınlanan, Pierre Klossowski 'nin Komşum Sade kitabı.

Kitap, Pierre Klossowski 'nin Sade 'i bütünlükle bir analizden geçirdiği 1947 tarihli çalışması Sade Mon Prochain ile bu çalışmaya bir nevi yeni bir bakış açısı sunan 1967 tarihli Le Phiposophe Scelerat olmak üzere, iki ayrı metninden oluşuyor.

1967 yılında yayınlanmış bu kitap tekrar yayınlanıyor fakat bu sefer farklılıkları da beraberinde getiriyor.

176 sayfadan oluşan ve bir solukta okuyacağınızı düşündüğümüz bu kitaba D&R mağazalarından %25 indirimle 9 TL 'ye sahip olabilirsiniz. 

Keyifli okumalar!


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe