Yurt Dışı Seyahatlerde Ücretsiz Konaklama İmkanı

yurt dışı seyahat etme, yurt yışı konaklama, ücretsiz yurt dışı konklama, yurt dışında konaklama seçenekleri

Hemen hemen hepimizin görmek istediği veya ismini duyunca bile heyecanlandığı yurt dışı ülkeler veya herhangi bir şehir olabilir. Böyle bir seyahat teklifini reddedecek insan sayısı oldukça azdır fakat iş ulaşım ve konaklama ücretlerini hesaplamaya gelince, %90 hepimizin şevki kırılır maalesef.

Yurt dışında düşük ücretle veya ücretsiz olarak konaklamanın bir yolu yok mu? Elbette Var!

Öğrenci olduğumuzu düşünelim. Mümkün olduğunca fazla ülkeyi şehri gezmek, hem yabancı dilimizi geliştirmek hem de yeni yerler görmek istiyoruz. Ulaşım kısmını bir şekilde hallettik ama asıl mesele elbette ki konaklama maaliyeti.

Fazla para harcayıp, saçma sapan yerlerde konaklamak yerine, gittiğimiz ülke hakkında henüz gitmeden ön araştırma yapmamızı sağlayacak bir site var. Böylelikle ucuz fiyata veya ücretsiz olarak bir evde konaklayabiliriz.

Temeli 2004 yılına dayanan www.couchsurfing.org sitesi, tam bizim ihtiyacımıza göre hazırlanmış. Siteye ücretsiz üye olarak, gitmek istediğimiz ülkede ki bir ev sahibine mesaj atabiliriz hatta istersek bir yerlinin evinde bile kalabiliriz. Bu şekilde henüz yola çıkmamış olmamıza rağmen, yurt dışında bizi bekleyen bir ev sahibimiz olmuş oluyor.

Sistemde tek dikkat etmemiz gereken kısım, kalacağımız evle ilgili kuralları dikkatli okumak. Ayrıca daha önce orada konaklamış insanların, evle ve ev sahibiyle ilgili yorumlarını da görebiliyoruz. Bazı ev sahiplerine sadece ev sahibi muamelesi yapabileceğiniz gibi, bazılarıyla arkadaş olup sosyalleşebilirsinizde. Orası artık sizde :)Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe