Ülkelerin Garip ve Tuhaf Yasakları

ülkelerin garip yasakları, ülkelerin tuhaf yasakları, komik yasaklar, sert yasaklar, ülke yasakları, uygulanan yasaklar, kısıtlamalar


Bir sürü yasağın olmasına rağmen, hükümet yetkililerinin hala "Özgür ülkeyiz." demelerinin ne kadar boş olduğunu, Kadın - Erkek eşitliğinin yalnızca söylenen sözlerde yer aldığını kanıtlar nitelikte olan bu yasakları okurken bazılarına gülecek, bazılarına ise sinirleneceksiniz. İşte çeşitli ülkelerin uyguladığı en tuhaf yasaklar.

Ülkelerin Garip ve Tuhaf Yasakları

İngiltere 'de bayanların toplu taşıma araçlarında çikolata yemesi kesinlikle yasak. Bir şey yemesi yasak olsa bir nebze daha akla uyar ama sadece çikolatanın yasak olması bir hayli tuhaf.

İtalya 'da erkeklerin etek giymesi yasak. Bizim ülkemizde her ne kadar hoş karşılanacak bir durum olmasa da yine de böyle bir yasağın olmasını tuhaf bulduk. Yasağı delerlerse tutuklanmaları söz konusu.

İskoçya 'da Pazar günleri balık tutmak ve inek sahiplerinin sarhoş olarak gezmeleri yasak. Ayrıca İskoçya 'da birisi kapınızı çalıp tuvalet ihtiyacı olduğunu söylerse, içeri almak zorundasınız.

İsviçre 'de Pazar günleri çamaşır asmak yasak. (Şaka gibi ama gerçek)

Amerika Birleşik Devletleri 'nin İndiana Eyaleti 'nde yaşıyorsanız, tiyatroya gitmeye karar verdiyseniz ve o gün sarımsak yediyseniz, en az 4 saat geçmiş olması lazım. Kısaca tiyatro ile sarımsak yemeniz arasında 4 saat olmalı yoksa alınmıyorsunuz.

Avustralya 'nın Victoria kentinde Pazar günleri bay ve bayan ayırt etmeksizin pembe pantolon giyilmesi yasak.

Tayland 'da iç çamaşırsız gezmeniz yasak. Ayrıca gömleksiz araç kullanmanızda yasak.

Amerika Birleşik Devletleri 'nin Florida eyaletinde saç kurutma makinesinin altında uyuyan bayanlar veya iş yeri sahibi olursa, para cezası ile cezalandırılıyorlar.

Yine Amerika 'nın, Hollywood Bulvarı 'ndan aracınızla geçerken önünüze 2000 ve daha fazla koyun çıkarsa, araba kullanmanız yasak.

Teksas 'ta U Dönüşü yapmak her zaman yasak.

Kanada 'nın Oshowa Kenti 'nde Pazar günleri ağaçlara çıkmanız kesinlikle yasak. Ayrıca o gün, dondurma da yiyemezsiniz.

Çin 'de entellektüel olmayanlar, kolejlere gidemiyor.

Danimarka 'da aracının altında birisinin olduğunu farkeden birisi, aracını asla çalıştıramaz. (Zaten böyle bir şeyi kim yapar ki?)

Fransa 'da domuzlara Napolyon ismi verilmesi kesinlikle yasak.

Singapur vatandaşlarının sakız çiğnemesi yasak.

Amerika 'nın Arkansas eyaletinde erkeğin eşini ayda bir kez dövme hakkı var. Eğer bu sınırı aşarsa cezalandırılıyor.

Almanya 'da otobanda giderken aracınızın benzini biter ve yolda kalırsanız cezalandırılıyorsunuz. Ayrıca benzin almaya otobanda yürüyerek giderseniz ayrıca bir ceza daha yiyorsunuz.

İtalya 'da tarihi yapılara pisledikleri için güvercin beslemek yasak. 

Suudi Arabistan 'da kadınlar araç kullanamaz ve erkek sanatçıların söyledikleri parçaları dinleyemez.

Söz sizde..


Eğer bir ülke yöneticisi olsaydınız, yasak getirir miydiniz? Yukarıdaki yasaklardan katıldığınız veya kesinlikle karşı çıktığınız yasaklar var mı?

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe