Kullanmadığınız Eşyaları Paylaşın

paylaşma, ödünç verme, ödünç eşyalar, kiralık eşya, eşya verme, paylaşım


Kullanmadığınız eşyaları ödünç verin veya ihtiyacınız olanları ödünç alın


Bir komşunuz veya bir arkadaşınız sizden herhangi bir şeyinizi ödünç istediğinde, paylaşmayı da seven birisi iseniz, elbette ki kullanmasında bir sakınca görmez ve verirsiniz. Peki bu durumu hiç tanımadığınız bir insanla yapar mıydınız?

Bunu deneyebileceğiniz, ödünç eşya verip veya ödünç eşya almanızı sağlayan, karşılıklı güvene dayanan güzel bir site mevcut. Ödünç vermenin dışında hediye de edebilirsiniz bu tamamen size kalmış bir seçenek.

Kısaca www.esyakutuphanesi.com 'un amacı, ödünç almak isteyenlerle ödünç vermek isteyen insanları bir araya getirmek. Şuan da kategoriler arasında Bebek ve çocuk, doğada ve spor, elektronik, giysi dolabı, hırdavat, hediyelik, kütüphane, mobilya ve mutfak var. Ne aradığınızı ve nerede aradığınızı hızlıca yapmabilmenizi sağlayan bir arama kutucuğu olması da sitenin bonusu.

Siteyi kullanabilmek için ücretsiz kayıt olmanız yeterli. Siteden örnek bir görüntü;


esyakutuphanesi, ödünç eşya, kullanılmış eşya, günlük eşya, ürün takası


Bir başka alternatif; Tüketim heyecanı yerine paylaşarak iyilik yap

Tüketim çılgınlığına hemen hemen hepimiz kapılıyoruz fakat sonradan "Bunu neden aldım ki?" , "Şunu 2 defa giydim öylece duruyor." diye dertlendiğimiz ve ihtiyacı olan birisine hediye etmek isteyeceğimiz türden eşyalarımız mutlaka oluyor. Bunu yapabilmemizi sağlayan bir site var.

İsminden de anlaşılacağı gibi www.verrr.com isimli sitede, karşı taraftan bir beklenti içinde olmadan, kullanmadığınız eşyalarınızı ihtiyacı olanlara ulaştırabilirsiniz. 

Hızlıca incelediğimiz sitede ayakkabıdan, kitaba, yazıcıdan, akvaryum ısıtıcısına kadar her şeyi bulmanız mümkün. Siteyi kullanabilmeniz için üye olmanız yeterli.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe