Android İçin Oyun Programlamayı Öğrenin

kitap, android programlama, android, online oyun yapma, ücretsiz oyun yapma, mobil oyun yapma


Gittikçe popülaritesini attıran Android işletim sistemi, bir çok akıllı telefon ve tablette hızla kendine yer edinmeye devam ediyor. Tabi Android 'in bu ilerleyişi, bir çok kişiye maddi ve manevi kazanımları da beraberinde getiriyor.

Seçkin Yayıncılık tarafından dördüncü baskısı çıkan Android ve Oyun Programlama kitabı, Android 'in SDK temellerinden başlayarak Facebook - Android bağlantısı gibi ileri düzey konular hakkında ekran görüntüleri ve örnekler vererek, konuyu hem öğrenip hem de pekiştirmenizi sağlıyor. Ayrıca Musa Çavuş 'un bu kitabının yeni baskısına, Android Studio 'da eklenmiş durumda.

Kitaptan;

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş üçüncü baskıda, okuyuculardan gelen yoğun istek üzerine oyun programlama tekniği, örnek bir oyun programlanarak eklenmiştir. Bu sayede Android ortamında çok rahat oyunlar geliştirebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Oyun programlama dili olarak OpenGL ES programı anlatılmıştır.

Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olmuş ve Android Markette yüz binlerce farklı uygulama ile akıllı telefon kullanıcılarına farklı uygulamaları indirme şansı vermiştir. Başarılı ve güzel çalışan uygulamalar ise uygulamayı yapan kişiye maddi ve manevi kazançlar sağlamaktadır. Bu sebeple, Android konusunda yazılımcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Ülkemizde Android işletim sistemi Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesiyle birlikte büyük önem kazanmış ve bu konuda yazılımlara/yazılımcılara daha da çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır Kitap, Android SDK'nın temelinden başlamış ve Facebook/Google+ - Android bağlantısı gibi ileri konuları da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitabın Konu Başlıkları;

Android ve Oyun Programlamanın Temelleri
OpenGL ES
Emülatör Kullanımı
Android-UI
SQLite
Content Provider
Ses Tanıma
SMS
Multimedya
Facebook - Google+
Google App Inventor

Kitabın liste fiyatı 33.50 TL. Kitap satan internet sitelerinden %25 indirimle, 25.12 TL 'ye alabilirsiniz.

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe