Palsi 99 Sorunumdan Yalnızca Biri

maysoon zayid, palsy, palsi hastalığı, ted konuşmaları

Filistin 'li müslüman bir ailenin en küçük çocuğu olan Maysoon Zayid 'in hikayesi, doğumu esnasında başlıyor. Doktorun annesini 6 ayrı yerinden kesmesi sonucu, boğulma tehlikesi geçiren ve bu kötü olay sonucunda, beyninde oluşan problemden dolayı, Serebral Palsi(1) 'ye yakalanıyor. 

Tek hayali General Hospital dizisinde oynamak olan Maysoon Zayid 'in, yaşadıklarını dinlerken, aslında engel dediğimiz olayın olmadığını, insanların fiziksel bozukluklarının, hayatta başarılı olmalarına engel olmayacağını bir kez daha anlıyoruz.

Sempatik tavırlarıyla sizi bol bol güldürecek ve bir o kadar da düşündürecek olan Maysoon Zayid 'i mutlaka dinlemelisiniz.

İyi seyirler;





Serebral Palsi; Serebral palsi (SP), diğer adıyla beyin felci, doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezi sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden dolayı oluşan tablodur. Beynin oksijensiz kalması sonucu olabileceği düşünülmektedir. Hastalık değildir.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor Bağlantı



Bugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe