Kitap Önerisi; Aslında O Kadar da Akıllı Değilsiniz

kitap öneri, aslında o kadar da akıllı değilsiniz, haftanın kitabı


David McRaney tarafından kaleme alınan Aslında O Kadar da Akıllı Değilsiniz, Pegasus tarafından yayınlanarak okuyucularla buluştu.

İçerisinde belki de bugüne kadar adını bile duymadığınız ama sıklıkla yaptığınız yanılgıları bulacaksınız. Teksaslı Keskin Nişancı Yanılgısı 'nı veya  Bir Bilen Safsatası 'nı duymadınız ama hemen hemen hepimiz yapıyoruz. Aklınızın size oyun oynadığını farkedeceksiniz. Kısacası biz okuduk, beğendik, tavsiye ediyoruz :)

Kitaptan;

Satın alacağınız akıllı telefonu ya da güveneceğiniz politikacıyı seçerken akıllı biri olduğunuza, dünyayı gerçekten mantıklı bir şekilde gördüğünüze inanırsınız. Fakat gerçek hiç de böyle değil: Aslında o kadar da akıllı değilsiniz. Siz de diğer tüm insanlar gibi kendinizi kandırıyorsunuz. Sorun değil, çünkü kendini kandırmak insan olmanın bir parçası.

Gazeteci David McRaney bu kitapta yanlış bildiğimiz şeyleri açıklıyor. Konuya ilişkin en son araştırmaların gerekli miktarda mizah ve bilgelikle harmanlandığı bu kitap, tüm sıkıcı unsurların içinden çıkarılmış olduğu bir psikoloji dersi âdeta.

"Hayranlık uyandırıcı! Beyninize bir daha asla güvenemeyeceksiniz."
-Alex Boese

"Tek kelimeyle mükemmel. Muhteşem beyinlerimizin nasıl bu denli hata yapabileceğine dair merak uyandıran ve kullanışlı bir rehber."
-Prof. Richard Wiseman

"Kitabın başlığının biraz abartılı olduğunu düşünebilirsiniz; oysa "Aslında O Kadar da Akıllı Değilsiniz" ifadesi hafif bile kalıyor."
- Jason Kottke, Kottke.org

"Daha akıllı mı olmak istiyorsunuz? Bu kitabı okuyun."
-David Eagleman

"Her bölüm aslında o kadar da akıllı olmadığınızı ortaya koyan nazik bir uyarı niteliğinde, ancak asla bir budala gibi hissetmenize neden olmuyor. Kendinize bir iyilik yapın ve bu kitabı okuyun."
-Alexis Ohanian, Reddit.com'un kurucu ortağı

"Televizyonların, politikacıların ve büyük şirketlerin beynimizi yıkadığı modern toplumda kitlesel cehaletin büyük bir sorun olduğunu biliyoruz. Artık, David McRaney'in zihin açıcı kitabı sayesinde bu sorunun kökenlerini bilimsel açıdan görebileceğiz. Toplumun tapındığı budalalığın nedenini merak edecek kadar bunun farkında olanlar bu kitabı mutlaka okumalı."
-David Sirota

"Aslında O Kadar da Akıllı Değilsiniz hepimizin aptalca şeyleri yapma nedenimizi anlamak için başvurmamız gereken bir kitap."
- Lifehacker.com

Fiyat;

Kitabın liste fiyatı çoğu kitapçıda 25 TL 'dir. İnternet sitelerinden %25 indirimle 18,75'e alabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe