Kendinize Bir Mini Sinema Yapın!

ayakkabı kutusu, projeksiyon cihazı, projeksiyon cihazı aygıtı


Bir Pazar gününü yaşıyorsunuz. Kitaplarınızı okudunuz, internette dolaştınız, yemeğinizi yediniz ama yapacak başka bir şey bulamıyorsunuz ve canınız sıkılıyor. Bu sıkıntıyı gidermek ve eğlenceli bir şey yaratmak için yazının devamını okuyun.

Kendi evinizde, 20 dakika içinde yaklaşık 5 TL civarında bir harcama yaparak, kendinize bir projeksiyon cihazı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, ayakkabı kutusu, büyüteç, siyah bant, kalın bir kağıt, 2 adet lastik bant ve bir akıllı cep telefonu.

Ayakkabı kutusu ve telefon kullanarak projeksiyon cihazımızı nasıl yapacağız?

1) Öncelikle ayakkabı kutusunun bir ucuna delik açın ve büyüteci bu açtığınız deliğe yerleştirin. Kenarda kalacak olan boşlukları ışığın sızamayacağı şekilde siyah bantınızı kullanarak kapatın.

2) Odak noktasını bulmak için merceği yakında ki bir pencereye ya da ışık kaynağına tutabilirsiniz. Bir kartı kutunun içinde hareket ettirip, dışarıda ki görüntünün keskin olarak görünmesini sağlayana kadar devam edin.

3) Elinizde ki kartı doğru konuma getirdiğinizde, etrafına lastik bant sararak onu bir telefon tutucusu haline getirin. 

4) Telefonu ters olacak şekilde bu karta sabitleyin (Büyütec, görüntüyü ters yansıtır). Son olarak, kutuyu karanlık bir odada, boş bir duvara yansıyacak şekilde konumlandırın.

Size bir sinema kalitesi vermeyecek olsa da, istediğiniz klipleri, telefonunuzun ufak ekranında seyretmek yerine, bu şekilde duvarınıza yansıtarak izleyebilir, kendi mini sinemanızı yaratabilirsiniz.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe