Hayvanları Hipnotize Etme

hayvanları hipnoz etme, hipnoz etme, hayvan hipnozu


Hayvan Hipnozu konulu laboratuvar çalışmaları, 1970 ve 80 'li yıllarda oldukça popülerdi. Araştırmayı yapan araştırmacılar bu duruma farklı türden algısal uyarılar tarafından başlatılan, pasiflik ve tepki yoksunluğuyla karakterize, uzun süreli ve geri döndürülebilir bir hareketsizlik adını veriyorlar.

Araştırmacılar bu olguyu meydana getirmek için şu yöntemi uyguluyorlar;

Hayvan sırt üstü veya yan duracak şekilde, hareketsiz kalana kadar tutuluyor. Bıraktığınızda hayvan diğer uyarılara karşı tepkisiz ve acıya karşı nispeten daha dayanaklı olduğu, trans benzeri bir durumda kalıyor.

Bu, hayvanın hipnotize olmasındansa ölü taklidi yapması ile ilgilidir. Tehdit altında ki hayvanlar vücutlarını gevşettiklerinde, avcı genelde ilgisini yitirip diğer avların peşine düşer.

Elbette ki biz hayvanlarınız üzerinde böyle gereksiz bir şeyi denemenizi önermiyoruz fakat sahip olduğunuz hayvan, herhangi bir şeyden dolayı korkup, hareketsizce yatıyorsa, hemen telaşa kapılmayın ve sorunun ne olduğunu öğrenmeye çalışın.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe