Gezginin El Rehberi; Yaşasın Sırt Çantası

yaşasın sırt çantası, gezginin el rehberi, gezi, seyahat, kitap


Daha önce Kolektif Kitap tarafından yayınlanan Latin Amerika; Alternatif bir Gezi Rehberi kitabının yazarı Okan Okumuş, bu sefer dünyayı gezmek isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyenler, turizm şirketlerinin hazırladığı tur programları gibi klasik seyahat yöntemlerinden sıkılan ve alternatif yollar arayanlar için kendi tecrübelerinden yola çıkarak pratik bilgilerin yer aldığı yeni bir rehbere imza atıyor.

Yaşasın Sırt Çantası Gezginin El Rehberi; seyahat planlaması, ulaşım ve alternatif konaklama yöntemleri, küçük bütçelerle seyahat etmenin ipuçları, hem çalışıp hem gezmenin yollarının yanı sıra sorumlu/etik seyahatin nasıl ortaya çıktığını ve ekoturizmle permakültür hakkında ayrıntılı bilgilere, dünyanın farklı yerlerindeki gönüllülük projelerine, doğaya ve kültürlere saygılı seyahati amaçlayan oluşumlardan örneklere yer veriyor.

Kitapta ayrıca engellilere, eşcinsellere ve çocuklu ailelere özel seyahat önerileri de bulunuyor. Nereye ne zaman gidilir, vize ve seyahat sağlık sigortası, uçak fiyatları, yeme içme, festivaller, aktiviteler, alternatif turlar, öne çıkan rehber kitaplar, internette ki gezi blogları, web siteleri ve forumlar, akıllı telefon uygulamaları, gittiğiniz kıtada dikkat etmeniz gereken görgü kuralları, sırt çantası hazırlama yöntemleri gideceğiniz yere ulaştığınızda izleyeceğiniz yollar, güvenlik, alışveriş vb. pek çok konu hakkında pratik  yer aldığı kitapta, seyahatle ilgili neredeyse aklınıza takılabilecek tüm soruların cevabını bulabiliyorsunuz.

Kitapta ayrıca tek bir uçak biletiyle üç rotada (Latin Amerika, Okyanusya ve Uzakdoğu), nasıl gidebileceğinize, uçak yerine tren ve gemiyle yine farklı rotalar sunarak nasıl dünya turu yapabileceğinize yönelik ayrıntılarda mevcut.Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe