Geliştirilebilir Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar

açık kaynak kodlu yazılımlar, açık kaynak kodu, ücretsiz programlar, açık kaynak kodu, geliştirilebilir yazılımlar


Modern bilgisayar kullanıcıysanız, açık kaynaklı yazılımlar büyük ihtimalle hoşunuza gidiyordur. Piyasada dolaşan ama adını duymadığımız bir çok açık kaynaklı yazılım bulunmakta ve bunların hepsi ücretsizdir. Açık kaynaklı yazılımları cazip kılan asıl unsur ücretsiz olmaları değil, geliştiricilerin herkesin görüntülemesi, eleştirmesi, kullanması ve geliştirmesi amacıyla internette yayınlıyor olmalarıdır.

Yukarıda ki bilgilere istinaden, daha önce belki de hiç duymadığınız ama kurcalarken hoşunuza gidecek, ücretsiz bir kaç açık kaynak programını sizlere sunuyoruz.

1) Mailpile


Mailpile bir e-posta işlemcisidir. Diğer e-posta işlemcilerinden farkı ise şifreleme ve gizliliğe öncelik vermesi. Bu yazışımda OpenPGP imzaları standart olarak geliyor. Böylece şifrelenmiş yazılımlar yapabiliyorsunuz.

2) Evolutility


EvoUtility, herhangi bir kodlama bilgisine gerek olmadan, sadece bir kaç dakika içerisinde veritabanlarıda içeren web uygulamaları geliştirmemizi sağlıyor. Program yeterince basit ve basit olmasına karşın oldukça güçlü.

3) Scheme Maker


Bu progrm, PC 'nide ki fotoğrafları örgü ve kanaviçe desenlerine dönüştürmeye yarıyor.

4) Xwiki


XWiki birden fazla wiki sayfası oluşturmak, düzenlemek ve bakımını yapmak için kullanılabilecek profesyonel bir program. XWiki sayesinde sayfanıza pek çok araç, eklenti, makro ve kaplama ekleyebilirsiniz. Özellikle belge yönetimi ve oluşturma uzmanları için mükemmel bir kaynak.

5) Sticker


Sticker, Windows 'ta standart olarak gelen Yapışkan Notlar 'dan çok daha iyi bir masaüstü Post-It programı. Tıklanabilir bağlantıları destekleyen ve tespit edebilen program sayesinde, notlarınız her zaman gözünüzün önünde olacaktır.

6) Impressive


Impressive, LibreOffice / OpenOffice veya PowerPoint 'ten daha hoş slaytlar gösterileri sunmak için hazırlanmış bir sunum programı. Slayt gösterileri hazırlayanlar, bu program ile saf, katkısız ve bakmaktan keyif alacakları sunumlar yaratabilirler.

7) Screenie


Harika ekran görüntüleri almanızı sağlayan ufak bir araç. Çeşitli işletim sistemlerini destekliyor. 3 farklı görüntüyü alabilen Screeine ile göze hoş gelen efektler oluşturabilirsiniz.

8) Syfing Studio


Kolay anlaşılır arayüzü ile film kalitesinde animasyonlar yaratmanızı sağlar. Asıl dikkat çekici yönü ise vektör ve bipmap kullanan yazılımın çok az kaynak tükeriyor olması.

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe