Cadılar Bayramı Kutlu Olsun - Happy Halloween

happy halloween, cadılar bayramı, bayram, halloween 1 izle


Dünya, her sene olduğu gibi bugün de (31 Ekim) oldukça eğlenceli görüntülere sahne olan Halloween yani Cadılar Bayramı 'nı kutlamaya başladı. Kökleri Pagan ve Hristiyanlığa dayanan bu bayram artık günümüzde hemen hemen tüm dünya da kutlanmaya başlayan bir etkinlik olmuştur.

Halloween 'de çocuklar genellikle korkunç görünmek için çeşitli kostümler giyer, kapı kapı dolaşarak şekerleme, meyve ve buna benzer başka hediyeler toplarlar. Bu kısmıyla bizim şeker bayramımıza benzetilebilir. Yetişkinler içinse bu bayram, maskeli balolar, korku filmi seansları ve perili olduğuna inanılan evlerde düzenlenen eğlencelerle devam eder.

Bayramın asıl sembolü ise bir bal kabağıdır. Balkabağının içi boşaltılarak gülen bir surat şeklinde oyulur ve sonra içine bir mum yakılarak, ona şeytani bir sima yaratılmak istenir. Halloween sözcüğü All Hallow's Eve yani Azizler Günü kavramından oluşturulmuştur.

Belki bal kabağı alıp içini boşaltmak, korkunç kostümler giyip, perili ev arama uğraşına girmek istemeyebilirsiniz ama Cadılar Bayramı 'na evinizde bir film izleyerek katılabilirsiniz. Bizim size bugün ki film önerimiz ise Halooween 1. Filmde 6 yaşında cinayet işleyip, 15 sene sonra hapisten kaçarak geçmişini tekrarlayan birini izleyeceksiniz. Azizler Günü ve arefesi yine kana bulanacak.

İyi seyirler, Happy Halloween ! :)

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe