Bazı İçeceklerin Üzerinde Neden Soğuk İçiniz Yazar?

soğuk içecek, soğuk içecekler, soğuk coca cola


Hepimizin yakından tanık olduğu bir olaydır. İçeceklerin türlerine göre, üzerlerinde bazı tüketim önerileri için notlar bulunur; Soğuk içiniz, içmeden önce çalkalayınız vs vs. gibi. Peki neden bazı içeceklerin üzerinde Soğuk İçiniz yazar?

1997 yılında, Yale Üniversitesi 'nde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, tükettiğimiz sıvı içecekler, vücudumuzun suyunu geri kazanmasından önce, susuzluğumuzu bastırmak gibi psikolojik bir sonuca yol açıyor. Yani bir şeyler içtiğimizde, beyin, fiziksel duyular aracılığıyla vücuda suyu geri kazandırdığına dair sinyaller yolluyor.

Eğer tükettiğimiz sıvının sıcaklığı ağız ve boğazımızın sıcaklığından daha düşükse veya tam tersi fazlaysa beynin ilettiği sinyal o derece de güçleniyor veya zayıflıyor. Çünkü duyularımız o sırada çok daha fazla çalışıyor.

İçecek üreticileri de bu araştırmaları ve bilimsel gerçekleri yakından takip ediyor. Bu gelişmeler tüketicinin aldığı zevkin artması, satışlarının yükselmesi ve müşteri bağımlılığı oluşturulması anlamına geliyor. Sonuç olarak bir içeceğin soğuk içilmesi hem üreticiyi hemde tüketiciyi memnun ediyor.

Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe