33. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı

33. istanbul kitap fuarı, uluslararası international book fair, kitap fuarı, kitap


TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği ortak çalışması sonucu düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 33. kez huzurlarmıza çıkacak. 8 - 16 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece 'de.

İstanbul Kitap Fuarı 8 - 11 Kasım 2014 tarihleri arasında Uluslararası Salon kapsamında Onur Konuğu olarak Macar dili ve edebiyatını ağırlayacak. Mottosunun Nazım Hikmet’e referansla “Bir Bahçe’den Bir Bahçe’ye” olduğu Macaristan Onur Konukluğu kapsamında Macar edebiyatının güncel ve klasik örneklerine yer vereceği etkinlikler düzenleyecek.

Modern Macar edebiyatının önde gelen yazarlarının konuk olacağı fuarda bir sergi, müzik ve Macar mutfağını Türkiye’den okurlarla buluşturmaya yönelik performans ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Fuarın Onur Yazarı ve Teması Belli Oldu!


Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla sinema eleştirmeni Sayın Atilla Dorsay, 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiş. Fuar süresince Atilla Dorsay ’ın da katılımıyla paneller ve etkinlikler düzenlenecek. TÜYAP tarafından Onur Yazarı Atilla Dorsay ‘ın yaşamı, çalışmaları ve eserlerinden seçmelerin olduğu bir kitap ve bir sergide hazırlanıyor.

Bu yıl Fuar ’ın teması ise “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlenmiş.  İstanbul Kitap Fuarı tema çerçevesinde yurt dışından çok değerli yazarları da konuk edecek.

Aynı zamanda 33. İstanbul Kitap Fuarı, 24. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2014 ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.

Fuarla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Yazar Hakkında;

Roman okuyan, film izleyen cok yönlü maymun. Almanca öğrenmeye çalışan bir mann. Köşe yazarıyım. Evin her köşesinde yazarım. Ayrıca Türk düşünürüyüm. Sürekli düşünürüm.

Sponsor BağlantıBugün En Çok Okunan Yazılar

Sponsor Bağlantı

Bumerang - Yazarkafe